Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky obce Koplotovce

Opätovné uzatvorenie nájomnej zmluvy

Postup pri podávaní žiadosti o opätovné uzatvorenie nájomnej zmluvyVytlačiť
 

Postup pri podávaní žiadosti o opätovné uzatvorenie nájomnej zmluvy pozostáva z nasledujúcich bodov:

1/ Prenajímateľ bude nájomcu (ďalej ako žiadateľ, žiadateľka) informovať štyri mesiace pred ukončením zmluvy o podaní žiadosti.

2/ Žiadateľ (žiadateľka) si vytlačí (je možnosť tlačiť súbor i na Obecnom úrade) žiadosť o opätovné uzatvorenie nájomnej zmluvy (v sekcii Formuláre/Nájomné byty alebo v odkaze: /najomne-byty-0.html)

3/ Žiadateľ (žiadateľka) vypíše žiadosť (nahrubo orámované tabuľky). Zároveň u svojho zamestnávateľa resp. na inom úrade si vybaví potrebné doklady ku žiadosti.

4/ Žiadosť spolu s dokladmi prinesie na Obecný úrad. Pracovníčka doklady skontroluje, ak sú neúplné, vysvetlí žiadateľovi (žiadateľke) aké doklady sú chýbajúce. Žiadateľ(žiadateľka) dané doklady doplní.

5/ Ak sú doklady ku žiadosti úplné, žiadateľ spolu so spolužiadateľom podpíšu Čestné prehlásenie (spolu s overením podpisu).

6/ Žiadateľ (žiadateľka) si môže už pred podaním žiadosti overiť, či spĺňa kritériá na opätovné uzatvorenie nájomnej zmluvy (VZN č.3 o podmienkach prideľovania a užívania nájomných bytov alebo v odkaze: index.php?program=57)

7/ Žiadosti o opätovné uzatvorenie nájomnej zmluvy posudzuje pracovníčka Obecného úradu v súlade s platným VZN č.3 o podmienkach prideľovania a užívania nájomných bytov

8/ Obec zašle rozhodnutie (Rozhodnutie o opätovnom uzatvorení zmluvy resp. Rozhodnutie o neuzatvorení nájomnej zmluvy) do 30 dní od podania žiadosti.

9/ Nájomca má právo sa odvolať voči rozhodnutiu do 7 dní od doručenia rozhodnutia.

10/ Odvolanie posudzuje hlavný kontrolór obce, ktorý skontroluje celý proces posudzovania. Hlavný kontrolór informuje o výsledku kontroly do 14 dní od doručenia odvolania. Stanovisko hlavného kontrolóra obce je konečné.


 
 

webygroup

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad


5284603

Úvodná stránka